Ellenőrzött Euronorm-minőség
Ne hagyja, hogy elbizonytalanítsák a különböző szabványok és adatok, mert nem biztos, hogy mindegyik releváns az Ön számára. Figyeljen azonban a 388-as EN-kódra: ha ez fel van tüntetve kesztyűjén, azt jelenti, hogy az „mechanikai kockázatokra” bevizsgált – tehát alkalmas ipari használatra. Valamennyi Tigerflex kesztyűt az EN 388 szabvány szerint tesztelték és ellenőrizték.
![]() |
Az EN 388 jelzés alatt lévő négy számjegy jelzi, hogy az adott vizsgálati szempontoknak milyen értékkel felel meg az adott kesztyű. |
Ezt jelentik a vizsgálati szempontok
A szabványjelzés alatt négy számjegy található. Ha tisztában van azzal, melyik mit jelent, nem fog többé mellényúlni a megfelelő kesztyű kiválasztásakor. A számok meghatározzák, milyen sajátosságok várhatók el a kesztyűtől, ebből pedig levezethető, hogy milyen tevékenységekre (nem) alkalmas. Az értékelés 0-tól 5-ig terjed (illetve 0-tól 4-ig), ahol a 0 a legalacsonyabb, míg az 5 a legmagasabb fokozatot jelenti. Amennyiben valamely szám helyén X áll, az azt jelenti, hogy arra a kategóriára nincs tesztelve a kesztyű.
A kopásállóság megmutatja, milyen intenzíven kopik, használódik el a kesztyű. A vágásvédelem arról árulkodik, mennyire véd a kesztyű fém, üveg, papír, karton, és egyéb éles szélű tárgyak által okozott vágás ellen. A kesztyű erős ellenállásáról a továbbszakadással szemben akkor beszélhetünk, ha sérülése esetén a rajta keletkezett lyuk nem, vagy csak nehezen szakad tovább. A szúróállóság szembeni védelem azt mutatja, hogy mennyire ellenálló hegyes tárgyakkal, pl. szikével szemben.
Jó tudni: miről árulkodik a Gauge-szám
A Gauge-szám azt mutatja, egy colon (2,54 cm) hány kötésszem található. Minél nagyobb ez a szám, annál finomabb a kötött kesztyű, annál finomabb fonalat használtak. Minél finomabb kötésű egy kesztyű, annál biztosabb fogást szavatol.
![]() |
Minél magasabb a Gauge-szám, annál finomabbak a kötésszemek. |
![]() |
A könnyebb érthetőség kedvéért gondoljunk egy kötött sálra vagy pulóverre. Minél vastagabb a gyapjú, annál nagyobbak a szemek, és annál vastagabb a sál. Minél vékonyabb a fonal, annál kisebbek a szemek, és annál finomabb, vékonyabb a kötött kelme. |
Példa a fent bemutatott ábrára: Tigerflex kesztyű – 4.1.3.1.
Ebből az látható, hogy a példában szereplő Tigerflex kesztyű elsősorban kopás- és szakadásálló, tehát tartós használatra alkalmas. A két egyes azt jelenti, hogy a kesztyű kevésbé áll ellen a vágásnak és a szúrásnak, tehát éles és hegyes tárgyakkal történő munkavégzéshez nem ajánlott.
Minden felhasználási területhez a megfelelő Tigerflex kesztyűt
Hogy ne kelljen tovább találgatnia, mikor melyik kesztyűt használja, összefoglaltunk néhány tevékenységet, amelyek segítenek eligazodni a kesztyűválasztás során:
- Munka, melyhez az ujjhegyekkel történő tapintás fontos
Optimális fogás a Tigerflex PLUS-szal. |
Sok tevékenységhez követelmény az optimális fogás, a kifinomult tapintás. A Tigerflex Plus-szal olyan érzékeny lesz a tapintása, hogy akár egy fülbevalót is betehet vele a fülébe.
|
- Könnyű munka hűvös külső hőmérsékletben
Az bolyhosított belső résznek köszönhetően kezei alacsonyabb hőmérsékleten is védve vannak. |
Ha hűvös környezetben dolgozik, használjon Tigerflex Cool-t, különösen átmeneti időszakban. Ez a kesztyű valamivel durvább fonalból készült, és a belső fele bolyhosított. Az így keletkezett légpárnák védelmet adnak kezének a mérsékelt hideg ellen.
|
- Átmeneti időszakban, illetve rossz látási viszonyok között történő munkavégzés
A Tigerflex High-lite Cool hűvösebb időben is optimális megoldás. |
Rossz látási viszonyok nem csak a szabadban lehetnek, sokszor a műhelyekben, gyártócsarnokokban is problémás a láthatóság. A Tigerflex High-lite Cool durvább fonalból készül, és belülről bolyhosított.
|
- Hidegben történő munkavégzés
A Tigerflex Thermo véd a hideg ellen. |
A Nitril Tigerflex Thermo védőkesztyű egyaránt jó választás kül -és beltéri használatra. Pl. az építőiparban, útépítéseknél, energiaellátó üzemekben, de akár hűtőházakban és raktárakban is. |
A kesztyűk részletes leírását az alábbi ábrán láthatja:
Kényelmes munkavégzés a Tigerflex segítségével
- Izzadásmentes: valamennyi Tigerflex modell esetében csak a tenyér felülete van bevonva nitrillel, vagyis a kézfej részen nincs bevonat, ezért az szabadon szellőzik, ráadásul a bevonat csak a kesztyű külső részén található, így nem érintkezik a bőrrel.
- Nincs allergiás reakció: a latex sok embernél okoz allergiás reakciót. Mivel a nitril a bőrrel való érintkezés során nem vált ki allergiás tüneteket, ezeknél a Tigerflex modelleknél kizárólag nitrilt alkalmazunk.
- Nem szorít: valamennyi Tigerflex modell a csuklónál gumírozott kézelővel van ellátva, és nem tépőzárral. Így passzol a leginkább csuklójához, nem vágja azt, és jól elfér a kabátujjban.
- Nincsenek zavaró varratok: számos kesztyűnél a varrat pont az ujjhegynél van. Éppen ott, ahol fogni szeretnénk vele, ezért kényelmetlenek. A körkörösen kötött Tigerflex kesztyűknél nincs zavaró varrás.
Ez a cikk először a Würth Ausztria Online Magazinban jelent meg
Forrás: https://news.wuerth.at/tigerflex/
Szerző: Ingrid Reichenauer